تصميم گيري درباره تغيير محل زندگي و مهاجرت قدم و تحول بزرگي در زندگي است . حال که وارد کانادا شده ايم و قصد شروع يک زندگي جديد در يک کشور جديد را داريم بهتر است درباره آن و شرايط زندگي در آن بيشتر بدانيم .
دانستن مسايلي از قبيل شرايط جغرافيايي و اب و هوا ، شرايط و قوانين سياسي و اجتماعي و اقتصادي حاکم بر جامعه ، وضعيت فرهنگ از يک سو و مسايلي در حوزه رفع نيازهاي اوليه زندگي مانند مسکن ، بهداشت و درمان ، حمل و نقل ، هزينه هاي زندگي ، ارتباطات ، تحصيل فرزندان ، يافتن شغل و بسياري ديگر از ديگر سو حائز اهميت است .
چه بسا بهتر است قبل از ورود به يک کشور جديد براي شروع زندگي جديد ،آن را به خوبي بشناسيم و شرايط و چگونگي زندگي ر آن را بياموزيم.

برخي از مزاياي زندگي در کانادا :

دريافت گذرناامه کانادايي پس از سه سال اقامت دائم
امکان سفر به بسياري از کشورها بدون اخذ ويزا تنها با داشتن گذرنامه کانادايي
تحصيلات رايگان از ابتدا تا دوره متوسطه
دريافت مزايا و وام هاي تحصيلي ويژه در دانشگاه
دريافت وام براي خريد خانه يا سرمايه گذاري براي يک شغل با بهره بسيار کم
استفاده از بيمه درماني رايگان براي تمام اعضاي خانواده
برخورداري از کلاس هاي آموزش زبان انگليسي و فرانسه رايگان
استفاده رايگان از مراکز کاريابي
بهره مندي از قوانين اجتماعي مانند برابري حقوق زن و مرد ، احترام به فرهنگ هاي مختلف و اداب و رسوم آن ها ، آزادي اجتماعي ، صلح و آرامش ، قانون مندي و ...

سالانه افراد بسياري از کشورهاي مختلف با فرهنگها و اديان متفاوت به کانادا مهاجرت نموده و در کنار يکديگر با صلح و آرامش زندگي مي کنند. بنابراين شما احساس زندگي در کشوري بيگانه را نخواهيد داشت اگر قبل از ورود درباره ان بدانيد
در بخش هاي مختلف درباره هرآنچه درباره کانادا و زندگي در آن بايد بدانيد فراهم شده است.
کليه حقوق مادي و معنوي اين وبسايت متعلق به موسسه آي سي آي ميباشد.
گروه گرافيکي تي دات
ici_co@yahoo.com