مهاجرت به کانادا به اندازه خود کشور کانادا قدمت دارد. کانادا مهاجران را از سراسر دنيا جلب کرده و آن‌ها را با آغوش باز مي‌پذيرد. يک ششم از ساکنين کانادا خارج از آنجا متولد شده و بعدها به عنوان مقيم دائم به کانادا مهاجرت کرده‌انداگر مي‌خواهيد به کانادا مهاجرت کنيد راه هاي مختلفي وجود دارند که شما مي‌توانيد از طريق آن‌ها اقدام کنيد. تمامي متقاضيان مهاجرت به کانادا مي‌بايست يک تقاضا براي اقامت دائم در يکي از گروه هاي زير به ثبت برسانند. شما ابتدا بايد مطمئن شويد که از طريق کدام يک از اين گروه‌ها مي‌توانيد يا مي‌خواهيد اقدام کنيد.

  1- متخصصين و اشخاص با مهارت‌هاي حرفه اي (فدرال / کبک)
اين گروه شامل افرادي مي‌شود که داراي تحصيلات بالاتر از ديپلم (دانشگاهي يا فني حرفه اي)، سابقه کاري و تبحر در يک يا هر دو زبان رسمي کانادا (انگليسي/فرانسه) هستند.
2- سرمايه گذاران و کارآفرينان
اين افراد متقاضياني هستند که داراي سابقه مديريتي يک کسب و کار و منابع مالي کافي جهت سرمايه گذاري و/يا شروع يک کسب و کار جديد مي‌باشند.
3- برنامه مهاجرت استاني
برنامه مهاجرتي استاني براي جلب مستقيم افرادي است که مايل به مهاجرت به استان خاصي در کانادا هستند

4- مهاجرت خويشاوندي
اين افراد متقاضياني هستند که يک فاميل نزديک (تبعه يا مقيم دائم کانادا) در کانادا دارند که به عنوان حامي يا قيم آن‌ها، به مهاجرت آنان به کانادا کمک مي‌کند

به غير از روش‌هاي بالا راه هاي ديگري نيز براي مهاجرت به کانادا وجود دارد. براي مثال، برنامه مهاجرتي کبک نيز متقاضيان مهاجرت به اين استان را انتخاب مي‌کند.
هرکدام از روش ها به طور اختصاصي و مفصل توضيح داده شده است.
کليه حقوق مادي و معنوي اين وبسايت متعلق به موسسه آي سي آي ميباشد.
گروه گرافيکي تي دات
ici_co@yahoo.com