گواهی تمکن مالی

برای سفر به بسیاری از کشورها از جمله کانادا و اخذ پذیرش برخی از دانشگاه‌‌‌ها‌‌‌ ارائه‌‌‌ی تاییدیه‌‌‌ی بانک مبنی بر اینکه شما از شرایط مالی مناسب و قابل قبولی برای دریافت ویزای آن کشور برخوردارید، ضروری‌‌‌ است.گواهی تمکن مالی در بانک  صادر می‌‌‌‌‌‌شود، این گواهی سندی معتبر و رسمی‌‌‌ست که موجودی انواع حساب‌‌‌های شما و نرخ برابری آن به ارز مورد نظرشما در آن درج می‌‌‌شود. این گواهی بنا به درخواست شما به دو زبان انگلیسی و فارسی ارائه می‌‌‌شود.
موارد زیر باید در نامه مشخص باشند:

    ١:نامه در سربرگ مخصوص بانک باشد
    ٢:توصیه میشه نامه بانک به اسم اقدام كننده اصلی باشد. البته افردا متاهل ميتوانند به نام همسر هم باشد  ولی برای اطمینان بهتر است به نام اقدام كننده اصلی باشد.
    اطلاعات تماس بانک مانند آدرس پستی، شماره تماس و آدرس ایمیل در نامه ذکر شده باشد
    شماره حساب
    تاریخ افتتاح حساب که حتماً باید حداقل ۶ ماه از آن گذشته باشد
    موجودی روز حساب روزی که نامه را می گیرید
    موجودی حساب در ۶ ماه گذشته.

همانطور که می بینید غیر از بند آخر که مربوط به اطلاعات موجودی حساب در ۶ ماه گذشته می شود، بقیه موارد مشکل خاصی ندارد. اما منظور از این قسمت چیست؟

در یک سال اخیر انواع نامه با فرمت های مختلف از طرف ایرانی ها برای CIC ارسال شده که اکثراً بدون مشکل بوده اند. بودن پول در حساب کاملاً به وضعیت مالی شما بستگی دارد. گزینه های زیر را می توانید اجرا کنید:

    اگر وضع مالی خوبی دارید و مطابق جدول بالا پول دارید تمام پول را در مدت ۶ ماه قبل از گرفتن نامه در حساب نگه دارید و حتی بعد از گرفتن نامه بانک تا روشن شدن وضعیت ویزا به پول دست نزنید. در نامه ای که از بانک میگیرید می توانید درخواست کنید که میانگین موجودی شما در ۶ ماه گذشته را هم علاوه بر موجودی روز قید کنند.
    اگر نمی توانید تمام این پول را در ۶ ماه گذشته در حساب خود نگه دارید بهتر است تا جایی که می توانید پول در حساب داشته باشید و حتی الامکان آن را از حساب خارج نکنید. روزی که میخواهید نامه بگیرید از بانک بخواهید میانگین موجودی شما در نامه وارد نکند (البته به نوع بانک  شما بستگی دارد و بهتر است قبل از گذاشتن پول در بانک مد نظر خودتون از مسئول شعبه سوال کنید که به چه فرمت هایی به شما نامه می دهد). از بانک بخواهید که مجموع پول های واریز شده و مجموع پول های برداشت شده در ۶ ماه گذشته و همچنین موجودی روز را در نامه قید کند.

نکته: نیازی نیست خیلی بالاتر از جدول تعیین شده پول در حساب داشته باشید. ولی سعی کنید حداقل ۵ درصد بیشتر از مقدار تعیین شده باشد

در پروفایل عدد بالاتری رو ادعا نکنید و همین اعداد اعلام شده یا کمی کمتر وارد کنید.

نکته: ممکن است قبل از PPR دوباره از شما نامه جدید بخواهند. در این صورت اگر پول را از حساب خارج کرده اید کافی است دوباره حدود همان مقدار کمتر نباشه را در حساب گذاشته و نامه جدید بگیرید اما نامه با موجودي روز گرفته شود
پيشنهاد ميشود قبل تهيه اين نامه حتماً با كارشناسان ما مشاوره داشته باشيد

یک نمونه از نامه تمکن مالی بانك پارسيان
کليه حقوق مادي و معنوي اين وبسايت متعلق به موسسه آي سي آي ميباشد.
گروه گرافيکي تي دات
ici_co@yahoo.com