استان انتاریو جزئیات برنامه جدید مهاجرتی نیروهای متخصص فرانسه زبان را در قالب برنامه OOPNP اعلام کرد. در قالب این برنامه افرادی که نیروی متخصص فرانسه زبان هستند و توانایی های زبانی خوبی هم در انگلیسی دارند می توانند برای ورود به بازار کار انتاریو بمنظور اقامت و زندگی در انتاریو اقدام کنند .

برنامه چگونه کار میکند ؟

زمانی که متقاضیان برای اکسپرس انتری ثبت نام میکنند آنها باید برای اقامت در استان انتاریو یا سایر استانها ابراز علاقمندی کنند. آنها همچنین باید برای ورود به گردونه رقابتی (استخر) در قالب برنامه نیروی متخصص فدرال و یا کلاس تجربه کار کانادایی دارای شرایط لازم باشند. برنامه مهاجرتی OOPNP در میان استخرِ متقاضیان بدنبال کاندیداهای فرانسه زبانی میگردد که شرایط زیر را دارا باشند:

سابقه کار:
متقاضیان میبایست حداقل سابقه کار مشخص شده را داشته باشند. کاندیداهایی که بمنظور برنامه نیروی متخصص فدرال اقدام میکنند میبایست در پنج سال گذشته منتهی به تاریخ دریافت دعوتنامه حداقل بمدت یک سال متوالی بصورت تمام وقت (1560 ساعت) و یا معادل آن بصورت پاره وقت در NOC سطح 0 و یا A و یا B کار کرده باشند و بابت آن حقوق دریافت کرده باشند. این سابقه کار میبایست تماما در یک کد تخصصی NOC صورت گرفته باشد. کاندیداهایی که برای CEC یا کلاس تجربه کار کانادایی اقدام میکنند میبایست حداقل یکسال معادل 1560 ساعت کار تمام وقت یا معادل آن پاره وقت در سه سال اخیر در خاک کانادا داشته باشند که در NOC کلاس 0 یا A یا B  باشد.

تحصیلات:
همه کاندیداها میبایست یک مدرک دانشگاهی معادل کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا دکتری داشته باشند.

مهارتهای زبانی:
همه کاندیداها میبایست در سیستم CLB نمره 7 و یا بیشتر در چهار مهارت گفتاری، نوشتاری، شنیداری و درک مطلب در زبان فرانسه و همچنین حداقل نمره 6 در زبان انگلیسی (برای همه مهارتهای فوق) داشته باشند.

توانایی مالی:
همه کاندیداها میبایست توانایی جبران هزینه های زندگی خود و خانواده شان در انتاریو برای ماههای اول را داشته باشند. این کار از طریق ارائه پرینت حساب بانکی آنها صورت میگیرد
براي اطلاعات بيشتر اينجا کليک کنيد

قصد اقامت در انتاریو:
همه متقاضیان میبایست از طریق ابراز علاقمندی و همچنین داشتن وابستگی به انتاریو اثبات کنند که قصد اقامت در انتاریو دارند


کاندیداهایی که توسط OOPNP شناسایی و انتخاب میشوند یک دعوتنامه PT دریافت میکنند که به این معنی است که میتوانند ظرف 45 روز برای OOPNP درخواست تکمیل شده خود در راستای نیروی متخصص فرانسه زبان را ارائه کنند و از طریق این برنامه درخواست مهاجرت آنها تکمیل شود.
بعد از دریافت تأییدیه از این مرحله کاندیدا از طریق اکانت خود در myCIC یک پیام دریافت خواهد کرد و از آن لحظه 30 روز فرصت خواهد داشت که پذیرش خود از طریق برنامه OOPNP را بپذیرد و تأیید نماید. در این مرحله کاندیداهایی که پذیرفته میشوند 600 امتیاز CRS جهت اقدام برای اقامت دائم کسب می نمایند.
از مزاياي اين طرح اين است كه از كسب ٤٠٠ امتياز اكسپرس انتري معاف هستيد و همين امر موجب افزايش طرفداران اين طرح بين كساني كه كمبود امتياز سن براي مهاجرت به كانادا دارند شده است.
کليه حقوق مادي و معنوي اين وبسايت متعلق به موسسه آي سي آي ميباشد.
گروه گرافيکي تي دات
ici_co@yahoo.com